Kas see on sugulisel teel leviv haigus? 15.09.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine, et käisin gün. juures ja lasin ennast kontrollida, kuna tekkisid alakõhuvalud. Vastuseks sain, et minu organismis on E coli bakter ja lisaks on mul ureaplasma (ei tea kas kirjutasin õigesti). Venelannast arst kirjutas läbi telefoni välja digiretsepti ja täpsemalt midagi küsida ei saanud, vaid öeldi, et peate koos partneriga tegema läbi ravikuuri ning 1 kuu pärast tagasi ja visati toru hargile.
Siit minu mure partneri pärast, kuna ta keeldub kategooriliselt igasuguseid rohtusid võtmast, sest temal ei ole mitte mingeid sümptomeid ega halba ensetunnet, valulikku urineerimist, kõhulahtisust jne ja tema ei hakka oma organismi tapma rohtudega. Arstile ka ei lähe.
Küsimus - kas see võis kanduda minult partnerile edasi?
Kui suur tõenäosus on, et kui peaks olema vahekorras, saan uuesti samad bakterid oma organismi tagasi ja kõik hakkab otsast peale?
Kas on võimalik, et sain need bakterid üldse partneri käest ?
Ühesõnaga suht nõutu ...
M 19

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin see probleem ongi, et elu digitaliseerub ja probleemide olemusest ei kõnelda. Neeruvaagnapõletik on samuti suure tõenäosusega seotud E. coli bakteriga? Kui partner ei võta rohtu, siis on kas varianti - kas seksida kondoomiga või pidada seksis paus. Kui lähete arsti juurde, siis soovitan partner kaasa võtta. Nii tekib asjadest veidi suurem arusaamine ja ehk ka osadus ühise asja lahendamiseks. Kui need mikroobid on sugutraktis, siis nad ka kanduvad partnerile. Kui partnerit ei ravi, on suure tõenäosusega ka teie ravi kaugtulemus küsitav.