Eesnäärmepõletik ja viljastumine 24.05.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Diagnoosisite täna minu mehel eesnäärmepõletiku. Mulle jäid selgusetuks kaks küsimust. Kas ravi ajal (2 kuud) peab kasutama kondoomi või see ei nakka minule. Soovime saada last ja mõtlen, kas peame selle mõtte taas mõneks ajaks edasi lükkama? Või see ei mõjuta lapse saamist ja tervist?
Ootan Teie vastust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmepõletik on minu kogemuse alusel üks kõige levinuimaid ravitavaid lastetuse põhjuseid. Mõjutab nii viljastumisprotsessi, aga ka soodustab varaste raseduse katkemiste teket. Ravi ajal preservatiivi kasutamine sõltub konkreetselt kasutatvatest ravimitest. Kui raviks on antibiootikumid, siis peab raudselt preservatiivi kasutama. Kui muu ravi, siis sageli me seda ei nõua/soovita. Juhis konkreetse juhu kohta on mehele edastatud ja kirjas ka kaasa antud paberi peal! Kui mehel on leitud põletik, siis kindlasti peaks sugutrakti põletiku suhtes uuringud läbi tegema ka mehe partner. Ühte poolt ravides me head tulemust kahjuks ei saavuta. Kuna selle murega mehi oli vastuvõtus täna mitu ja kõigi ravi sai erinev, siis kahjuks targemat vastust anda ei oska.