Pingul eesnahk 06.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõned aastad tagasi käsin Teie vastuvõtul eesnaha põletiku probleemiga.
Raviks määrasite ühe salvi.
Hiljem käsin veel ülevaatusel ja siis määrasite veel ühe salvi.
Põletik küll kadus, kuid eesnahal on jäigastunud olekus nagu pingul vöö ümber ja kida on nii pingul, et teeb valu.
Vastuvõtul käis jutust läbi ka lause plastilise lõikuse kohta.
See probleem on suguelu praktilselt ära nullinud.
Kas oleks võimalik "eeltöö" e-maili teel ära teha nii, et arsti juures saaks juba vajadusel kohe selle lõikuse ära teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üheksa korda mõõda ja üks kord lõika. Soovitaksin siiski hetkeseis üle kontrollida ja analüüsida koos ravi tulemust ja püsimajöäänud probleemi olemust. Olen ise paar aastat tagasi opratiivse abi osutamisest loobunud. Kui siiski olete kindlalt opi lainel, siis soovitan pöörduda otse uroloogi vastuvõtule. Ükski kirurg ei võta inimest operatsioonile ilma probleemset kohta enne ise üle vaatamata.