Herpes või midagi muud? 05.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleemid algasid umbes aasta tagasi. Pöördusin tookord ka arsti poole, kuna tekkis eesnahale haavand umbes 3mm läbimõõduga ja sellise kõva ümbrusega, mis kadus umbes 3 nädalaga. Sai tehtud ka külviproov haiguste suhtes ja midagi ei leitud ja ka vereproov, kuid herpese proovi ei tehtud, kuna miski ei viidanud sellele. Mõned kuud peale selle kadumist tekkisid umbes samasse kohta eesnaha alla väiksed punni ja haavandid umbes 1mm läbimõõduga, mis katavad umbes 1cm ala ja korduvad kuidas kunagi, paari nädala kuni paari kuu tagant, kuid igal korral natukene erineva koha peale. Paranemine võtab aega umbes nädal ja mingeid nö kärnasid peale ei kasva, lihtsalt kasvab kokku. Piirkond, kuhu haavandid tekivad, muutub kergelt roosakas-punakaks ja tursub ülesse. Mõnel korral (2-3 korral) on esinenud ka vasaku kubemelümfi paistetust Sügelust esineb aeg-ajalt, kuid mitte pidevalt ja mitte midagi hullu, pigem selline ebameeldiv kihelev tunne vahel. Haavandid on katsudes kergelt valulikud/hellad. Haavanditest tuleb kergelt sellist kollakat/rohekat vedeliku moodi ollust kui paberiga kuivatada. Samuti olen tähele pannud, et eelnevalt hakkab valutama vasak jalamari ja enamuse esinemise ajast tunnen vasakus jalas ebamugavust. Ning terve esinemise aja tunnen suurt väsimust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suguhaigused on tõesti oma iseloomu palju muutnud. Pilt just väga hea saanud ei ole. Võib olla tegu ka herpesega, kuid kindlasti on vaja teha täpsustavad uuringud. Haiguse kinnitamiseks või ümberlükkamiseks tuleks võtta uuringud villi sisust. Kui vastuvõtule jõuate, siis tasuks 24 tundi enne visiiti mitte peenist pesta