Kuhu arstile pöörduda? 06.09.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mure algas aasta tagasi peale kõrvalehüpet, kus kondoom purunes ja nüüdseks mured nii minul kui ka elukaaslasel. Esimene asi, mis märkasin, oli nädala pärast peenisel valutu punakas täpp, mis mõne päeva pärast ära kadus ja siis kusagil 2 nädala pärast valud peenises ja munandites, neeru valu, valulikud lümfisõlmed - alguses kubeme piirkonnas ja siis hiljem kõik lümfisõlmed, punetavad silmad, mis siiani valguskartlikud ja väga tugev väsimus. Tekkis kuiv köha, ülitundlikkus suitsetamise vastu ja seedehäired. Elukaaslasega oleme kõik analüüsid teinud: suguhaigused, hepatiidid ja ka HIV. Kõik negatiivsed. Meestekliinikus tehti kah kõik sperma analüüsid jne. Spermas leiti väga väike põleik, ei midagi erilist. Raviks sain 7p Doxycycliin, 4 nädalat Nolicin ja 2 nädalat Augmentin. Reumatoloogi juures diagnoositi mõlemale meile reaktiivne artriit. Põhjus mis tekitas, siiani leidmata, käidud ka infektsionisti juures ja tehtud kõiksugu analüüse ja ei leitud midagi. Vahekorra ajal pea alati elukaaslasel veritsus on ja emakas põletikuline ning mul peenisel lööve, mis eriti nähtavale tuleb peale vahekorda. Elukaaslane saanud ainult raviks 7p doxycykliini. Küsimus nüüd selles, kuhu oleks kõige parem pöörduda, et mõlemad me saaks korraga ja ühesugust ravi, mitte et üks saab ja teine mitte. Mõlemal veres tõusid ka ASO tiiter - mul 400 ja elukaaslasel 800. Lugesin, et A gruppi streptokokk peaks see olema. Kas seda on võimalik sedasi edasi kanda? Pap-testi pole ka teinud,aga see vast nii tõsiseid muresi ei tekitaks ja sümptomid kattuvad kah süsteemse seennakkusega, aga see vähe tõenäoline. Kuidas nüüd edasi toimida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Millised suguhaiguste uuringud tehtud said. Kas ka aeroobne külv. Mina soovitakin kerge sperma põletiku puhul alati ära teha ka eesnäärme sekreedi uuringud.
Tegemist teile võõra mikroobiga, mis organismis ränka ärritust tekitab. Ega mitte anaalseksiga tegemist olnud - see muudaks asja olulisel määral. Usun, et põhjus peaks olema siiski leitav. Kui ka mitte, siis on ka selles siis ravimeetodid olemas.
Keerulisemate juhtude puhul soovitan valida mitte esimest kättesaadavat vastuvõtuvarianti. Mehe ja naisega üheaegselt tegelevaid meil vist vaid suguhaiguste arstid. Teiseks variandiks oleks valida omale põletike teemal kogenumad meeste- ja naistearstid, kes saavad vajadusel suhelda ja koostööd teha.