järsk valu 21.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mu mehel on järsk valu piirkonnas, kus algab peenis (alakõhu piirkonnas), mida vahest on tunda ka peenises. Võttis täna valuvaigistit, enam see valu nii tugev ei ole, kuid see koht valutab tuimalt. Katsudes on natuke valus, kuid paistes see koht ei ole. Valud tekivad järsku, on tugevad ning lühiajalised. Kas tuleks pöörduda arsti poole ning edasi uurida? Millega võib tegemist olla? Kuhu võiks vajadusel pöörduda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Penise juure piirkonnas on sedatüüpi valu suhtliselt harv nähe. Esmalt mõtleks peenise traumale seksuaalelu ajal. Järsk valu võib viidata ka seljanärvi ärritusele mõnest selja haigusest. Lisaks kahtlustaks ikkagi, kas valu ei ole siiski veidi peenisest kõrval. Siis variante rohkem - alates songast ja lõpetades eesnäärme haigustega.
Siiski soovitan kindlasti arsti külastada. Võite julgelt alustada oma perearstist, kes saab ära teha esmase läbivaatuse ja uuringud. Kui vaja, siis võib mees alati tulla ka meestearsti vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab