Vastuvõtt ja analüüsid 15.03.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Oleme käinud dr Poolametsa vastuvõtul Pelgulinnas ja teinud seal kõik pakutavad analüüsid selgitamaks välja miks elujõulist spermat on väga vähe.
Uuriti nii hormonaalseid näitajaid, suguhaiguseid, põletikke, mitte üheski proovis ei leitud kõrvalekaldeid normist. Kui esimeses spermaanalüüsis mais oli 0% A liikuvusega ja 0% normaalseid (100% peadefektiga) siis juba juuni lõpul oli ainult vitamiinidega tulemus 3%A liik. (B35) ja 2% normaalseid (98% peadef.)
Ruumala, konsentratsioon, hulk olid kas normis või normist paremad (enne ei vastanud ka need päris normidele)
Kaela defekte oli 30% ja sabadef. 8%. TZI 1,38
Ümarrakke 2,0x10 astmes 6
Spermatogeneeisrakke 90%, neutrofiile ja monotsüüte 3% ja lümfots. 4%

Kuna ainukese põhjusena nägi Poolamets oksudatiivset stressi (ja mehel oli töötõttu ka kevadel töö suhteliselt mõjutavas keskkonnas ajutiselt) siis otsustasime mõnda aega niisama proovida ja vitamiinidega jätkata.
Poolamets oleks meid oodanud sügisel Gonsiorisse sperma süvaanalüüsile.

Erinevatel asjaoludel otsustasime veel mõnda aega niisama proovida ja nüüd soovime jätkata probleemiga tegelemist Teie juures. Meil on ka aeg juba kirjas . Kuna mehel ei ole enam haigekassast kindlustust, oleme tasulises vastuvõtus.
Loomulikult võtame kaasa eelmiste tulemuste koopiad, ent kas oleks mõttekas enne ära teha juba ka sperma süvaanalüüs ise, et oleks, mille põhjal edasi minna? Tahaks võimalikult palju enne ära teha, et saaks asjaga kiiresti edasi liikuda!
Parimate soovidega
A.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teil on juba päris hea uuringute kompleks tehtud. Hea, kui kõik tehtud testid kaasa saaks. Minu jaoks on oliliseimad sperma analüüsid, hormoonuuringud. Edasist otsust määrab paljus läbivaatuse tulemus (munandi maht). Ilmselt on targem uus analüüs teha juba ravi foonil.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

sperma proov

Tere dr. Punab!
Selline küsimus, et kui tahaks tulla Teie vastuvõtule Tallinna Mustamäe haiglasse, et kontrollida viljakust, siis kas samal päeval on võimalik anda ära ka analüüsid - elukohaks pole ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Mustamäel sellist kiiruuringu võimalust kahjusks pakkuda ei saa. Vastuvõtt on ühes majas, analüüs toimub HTI laboris ja samal päeval pole see kahjuks logistiliselt võimalik. Meestearstile saab pöörduda ...

Loe edasi

analüüsid

Tere!
Kuna tasuta vastuvõtule on pikk järjekord, siis sooviks, palun, teada, kui palju maksab tasuline vastuvõtt ning kas kõik analüüsid (sperma kvaliteet, klamüüdia) on ka tasulised ning kui palju ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sõltuvalt kliinikust ja haigekassakaardi olemasolust on visiiditasu 270-320 EEK.
Sperma analüüs olenevalt uuringu põhjusest (viljakus või põletik) 350-550 EEK.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: