Kas kondüloomid või midagi muud? 06.03.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen 25-aastane mees. Mõned kuud tagasi avastasin oma peeniselt nahast veidi kõrgemad nahavärvi punnid. Enamik neist on alla 1mm läbimõõduga, üks aga suurem - nii umbes 2-3mm läbimõõduga soolatüüka sarnane.
Nad ei asu mitte ainult peenise eesnaha tipus, vaid ka kesosas.
Mulle tundub, et viimase kuu-pooleteise jooksul on neid natuke juurde tekkinud. Kokku on neid umbes 10 või natuke enam. Mingeid kaebusi nendega seoses ei ole.
Olles uurinud neid sümptomeid internetist, paneksin ise endale diagnoosiks kondüloomid. Mul on juba mitmendat aastat püsisuhe ning varem midagi sellist täheldanud ei ole. Kas on võimalik, et tegemist on teravate kondüloomidega või tuleks kahtlustada midagi muud?
Lisaks eelnevale on mul diagnoositud ka fimoos. Kas see võib olla kuidagi seotud eelpoolkirjeldatud probleemide tekkega?

Ette tänades!
A

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suurima tõenäosusega võib tõesti tegemist olla kondüloomidega, kuigi kindlalt saab seda väita alles peale läbivatust. Haigust põhjustab HPV viirus, mis võib organismis ilma haigusnähte põhjustamata püsida aastaid, samas võib tegu olla ka värske nakatumisega. Fimoos mõjutab peenise hügieeni ja teatud juhtudel ka selle piirkonna naha ainevahetust, mistõttu võib seda pidada eesnahaiguseid soodustavaks teguriks. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab