Mehe sperma ja raseduse peetumine 13.06.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 30 a.naine, mees on 35. Meil on 1,4 aastane laps ja on olnud 3 raseduse peetumist 6 nädala paiku.(Üks neist peale sünnitust)
Mehe sperma-analüüs näitas,et spermatosoidid on uimased ja kleepuvad ning u 60% on surnud.(Öeldi, et on võimeline iseseisvalt viljastama). Kas on ikka võimalik veel lapsi saada, millest võib see olla tingitud ja kas sperma kvaliteeti saab kuidagi parandada? Ette tänades M.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Viljatuse ja veel enam korduvate katkemiste kohta sellise infohulga juures midagi tarka vastata ei ole võimalik. Korduvatel katkemistel on palju erinevaid põhjuseid, millest osa on ka selgelt mehepoolsed. Kõige tähtsam nendest on sugutrakti alaäge põletik. Kehva sperma kvaliteet võib olla põhjuseks aga ka mitte olla. Soovitan tulla vastuvõtule - vaatame analüüsid üle, teeme vajadusel vajalikud lisatestid. Ka ravi võimaluste kohta saan teha mingeid järeldusi alles siis, kui tead täpselt sperma näitajaid, mehe munandite mahtu, hormoonuuringute ja põletikutestide tulemuusi, kõrvalekallete võimalikke põhjuseid.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Sperma eluiga pärast seemnepurset.

Tere!
Kui kaua on sperma pärast seemnepurset elus ehk siis võimeline munarakku viljastama ja võimalikke haigusi levitama, seni kuni sperma sureb ja muutub tavaliseks kahjutuks mustuseks?
...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kiitus! Päris kindlasti saate kõige mahukama küsimuse esitaja eriauhinna.
Teisalt pean vabandama, aga see pole koht referaatide lähteandmete kogumiseks või teiselt poolt teadusuuringu mõõtu vastuste ...

Loe edasi

Prostatiidi uuringud

Tere,
Olen 24-aastane mees, elukaaslasel on kahel korral diagnoositud raseduse peetumine, naine on põhjalikult uuritud ja kõik on korras. Käisin Meestekliinikus assistendi vastuvõtul, kes määras ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Teadmised arenevad pidevalt. Tänaseks teame, et sperma ja eesnäärme sekreet annavad mõneti erinevat infot. Vaadake üht eelmistest vastustest.
Kui olete terve ja kaebusteta, siis miks te arsti poole ...

Loe edasi

Sperma analüüs

Plaanime elukaaslasega lapse eostamist. Kas eelnevalt oleks vaja teha mehe sperma analüüs? Millistel juhtudel see on näidustatud (s.t. kas igaks juhuks võib ka teha?).
Mida selline analüüs näitab? ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Iga mees võib ja ehk ka peaks oma tervist periooditi kontrollima.
Sperma analüüs näitab meile mehe sugutrakti tervisliku seisundi, mille alusel võib hinnata ka mehe viljakust. Teiseks näeb sperma ...

Loe edasi

lapsetus

kui mees on viljatu kas sis on selline võimalus et orgasmi saab aga spermat ei tue.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma tulek ja viljakus pole omavahel seotud. Spermatosoidid moodustavad vaid alla 5% sperma mahust. Mehe viljakust saab hinnata läbivaatuse, hormoonuuringute ja sperma analüüsi tulemuste alusel.
Edu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: