Mehe sperma ja raseduse peetumine 13.06.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 30 a.naine, mees on 35. Meil on 1,4 aastane laps ja on olnud 3 raseduse peetumist 6 nädala paiku.(Üks neist peale sünnitust)
Mehe sperma-analüüs näitas,et spermatosoidid on uimased ja kleepuvad ning u 60% on surnud.(Öeldi, et on võimeline iseseisvalt viljastama). Kas on ikka võimalik veel lapsi saada, millest võib see olla tingitud ja kas sperma kvaliteeti saab kuidagi parandada? Ette tänades M.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Viljatuse ja veel enam korduvate katkemiste kohta sellise infohulga juures midagi tarka vastata ei ole võimalik. Korduvatel katkemistel on palju erinevaid põhjuseid, millest osa on ka selgelt mehepoolsed. Kõige tähtsam nendest on sugutrakti alaäge põletik. Kehva sperma kvaliteet võib olla põhjuseks aga ka mitte olla. Soovitan tulla vastuvõtule - vaatame analüüsid üle, teeme vajadusel vajalikud lisatestid. Ka ravi võimaluste kohta saan teha mingeid järeldusi alles siis, kui tead täpselt sperma näitajaid, mehe munandite mahtu, hormoonuuringute ja põletikutestide tulemuusi, kõrvalekallete võimalikke põhjuseid.
Edu soovides
Margus Punab