Niidid 25.07.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mulle tehti seoses firmoosiga ca neli nädalat tagasi eesnaha op. Kõik on siiani hästi sujunud. Arst ütles, et niidid on isesulavad, aga vahetult peale opi ei taibanud küsida, kui kiiresti niidid peaksid sulama. Nüüd kuu aega hiljem on need lillakad niidid ikka veel kohati tugevad nagu traat. Sammuti oli arsti soovitus hoiduda suguelust kuu aja jooksul. Seega küsmus oleks: kui kiiresti niidid sulavad? Kas suguühtesse astumine olukorras, kus niidid on veel sees, on lubatud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõige targem on sellised küsimused alati esitada oma raviarstile. Fimoosi opil kasutatakse enamasti isekaduvaid niite, mis hakkavad maha tulema 7-10 päeva jooksul. Kolme nädalaga peaksid olema kindlasti kadunud. Kui teil on praegu niidid traadina alles, siis ilmselt kasutati ikkagi mitteresorberuvat niiti mille peaks ära vätma 7-10 päeval peale operatsiooni. Soovitan päärduda oma raviarsti või perearsti poole, aga võite muidugi vajadusel tulla ka meestekliinikusse. Enne niitide eemaldamist ma seksuaaleluga alustamist ikkagi ei soovitaks.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Eesnaha eemaldamise järgsed niidid

Tere
Sai mõni päev rohkem kui 3 nädalat tagasi tehtud eesnaha eemaldamine, kuna see oli liiga kitsas ja peale opi öeldi, et niidid sulavad ise umbes 2 nädala pärast, kuid ka kolme ja poole nädala ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Operatsioonijärgsed mured tuleks läbi arutada teid opereerinud kirurgiga. Tema teab millisedi niite kasutatud on ja kas vaja eemaldada või kaovad need ise. Kas järekontrolli ei kutsutud?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: