Sex probleemid 15.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu küsimus järgmine:
Kas on võimalik mingil moel mõjutada mehe sexuaalset käitumist. Mehel toimub seemnepurse enamasti kohe peale tuppe sisenemist. Selleks, et n.ö. kauem vastu pidada peab ta pingutama, nii, et meist kumbki ei tunne rõõmu. Senini oleme eelmängu pikendanud selleks, et saaksin üldse orgasmi.
Oleme 45.aastased ja 20 aastat abielus. Pakun, et paljud suhteprobleemid on samuti mitterahuldavast sexist tingitud.
Lisaks (või sama probleemi tulemusena) on viimastel aastatel mehe sexuaalne huvi langenud ja tema väitel tahab tema sexida vaid korra nädalas. Minu vajadused on oluliselt suuremad.

Kas on võimalik selles jamas leida ka mingi toimiv lahendus, peale uue mehe otsimise?
Kelle poole peaksime pöörduma?

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kindlasti on võimalik teie meest aidata. Kui probleemid on olnud alates seksuaalelu algusest, siis on suure tõenäosusega tegemist närvikava eripäraga. Kui probleem on tekkinud hiljuti, siis võib põhjuseks olla mõni sugutrakti haigus, enamasti eesnäärme põletik. Viimasel juhul seisneb ravi haiguse likvideerimises. Esimesl juhul inimest küll ümber ei ehita, kuid on olemas head ravimid, mis enne vahekorda võttes aitavad seemnepurset tagasi hoida.
Pöörduma peaks meestearsti poole.
edu soovides
Margus Punab