kahtlustan kondüloome 05.05.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul on selline mure, et umbes 13 aastaselt tekkisid mul peenise nahale valged näsad. Kui neid katsuda, siis on tunda et nad on seest kõvad. Ma ise arvan, et tegu on kondüloomidega. Lugesin siin teisi küsimusi ning selgus, et need saavad tekkida ainult sugulisel teel. Mina aga olin 13 aastane ja ei olnud kellegagi vahekorras olnud. Lisaks veel niipalju, et need on päris tihedalt koos ja asuvad peenise allpool. Aasta aastalt on neid rohkem tekkinud.....ehk oskate õelda millega tegu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Loe varasemaid kirju. samal teemal olen vastanud kümneid kordi. Tegemist on täiesti normaalsete puberteedi perioodil tekkivate/suurenevate peenise pea ja -naha näärmetega - nimetatakse ka pärlpaapuliteks.
Edu soovides
Margus Punab