klamüdioos 13.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lgp.Dr.Punab.
Olen nakatunud klamüdioosi.Vahekorrast on möödas juba poolteist
kuud.Algul olid nagu sümptomid ägedamad(kihelus,väike eritus kusitist jne.)kuid nüüd ei tunne nagu enam midagi.Kas klamüdioosi on võimalik ka lihtsalt välja põdeda?
Diagnoosis olen kindel,sest olen selle foorumi otsast lõpuni läbi lugenud ja kõik sümptomid klapivad.
Kas ravimeid on võimalik ka niisama apteegist saada,sest seda ora sisseajamist
ma uuesti kogeda ei tahaks(väga halvad ja valusad mälestused kooliajast).
Kui on võimalik siis millised on need ravimid.Selles foorumis on neid mitmeid,aga milline neist kõige tõhusam?
Ettetänades.
Janek

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põete kusiti põletikku mitte klamüdioosi. Enamik sugulisel teel levivaid haiguseid (ka klamüdioos) kulgevad üsna ühesuguste nähtudega. Kui ei ole kõrval püsipatnerit, siis võib tõesti ka pimesi ravi määrata. Ühtegi vajalikku rohtu te siiki ilma retseptita apteegist ei saa seepärast ei hakka siin ka midagi eraldi soovitama. Suguhaiguste uuringuid saab teha ka spermast ja ägedama põletiku puhul ka kusest. Otsuse ravi määramise kohta teeb teie raviarst.
Edu soovides
Margus Punab