munandid(vasak) 25.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere olen 20 a vana noormees ja .. aastaid tagasi sai kõvasti jalgpalliga tegeletud u 5 a.. ja selleajajooxul sain tihti palliga munadesse.. kui naljakas se ka poleks.. aga nüüd on siuke jama et vasak munand .. annab pidevalt valu tunda.. nigu koguaeg olex pisike valu sees ja näpistab nigu nõrgalt vms.. ei oska ariti seletada.. vasakul munandil on üleval pool mingi kühm millega käisin kunagi ka uroloogijuures.. ja ta ytles et võis olla tingitud põrutusest.. ja ytles et ma natuke ootax ja vaatax..et pidavat üle minema.. aga nüüd nigu teeb valu ja muret veresoonte kogum mis on munandiküljes.. ja se peasoon mis munandid kehaga ühendab tundub ka kuidagi pikk ja lai.. vms.. parem munand enamvähem korras.. selliseid siniseid veresooni pole näha ega tunda katsudes..
aga vasak teeb muret.. mida peaks tegema.. kas mingit kreemi võib kasutada vms..
ette tänades..

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist munandikoti veenilaiendiga ... ja võib olla ka mõne traumast tingitud muutusega. Kreemid siin ei aita. Tulge vastuvõtule, vaatame teid läbi, teeme munandi funktsiooni uuringud ja vajadusel ka ultraheli uuringu munanditest. Kui on selge probleemi põhjus, siis on võimalik kõnelda ka optimaalsetest lahendusteedest.
Edu soovides
Margus Punab