sinikasarnased plekid ja HIV 21.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen lugenud, et see sinikasarnaste plekkide tekkimine võib olla HIV-i tunnuseks. Mille poolest need plekid erinevad tavalistest sinikatest?
et näiteks, kas on katsudes valusad või mitte .... lähevad nad ära või mitte...
kui pikk on ajavahemik harilikult nakatumise hetkest ja sinikate tekkest?

Ette tänades,
murelik mees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei usu sellist seost, kindlasti mitte vahetult peale nakatumist.
Kui süda ikka rahu ei anna, siis võiks ja peaks tehema vastava testi.
Edu soovides
Margus Punab