Sperma analüüs HTI laboris 26.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Oleme soovinud last saada juba 1,5 aastat.
Minule on tehtud kõik uuringud (laparoskoopia, hormoonid, haigused ) ning kõik on kõige paremas korras olnud.
Mehele tehti spermogramm, mis oli nn. harju keskmine.

Arst soovitab nüüd teha ka mehe sperma põletiku analüüsi.

Kui palju see HTI laboris maksab ja kas vastuse saab teada telefoni teel?

Tänud,
H.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HTI laboris teeme kahte tüüpi sperma analüüse:
1. Sperma analüüs põletikule - uuring sisaldab viljakuse põhinäitajad ja biolookeemilised ja tsütoloogilised põletikutestid spermast. Hind 400 EEK
Testi tasub teha mehe sugutrakti põletiku, prostatiidi diagnostikaks. Samuti juhtudel kui partneril esinevad korduvad tupe, emakakaela või adnekside põletikud.

2. Sperma analüüs viljakusele - uuring sisaldab viljakuseuuringud ja tsütoloogilise testi põletikule. Hind 500 EEK
Test on mõeldud mehe viljatuse analüüsiks, aga ka erinevate sugutrakti haiguste mõju hindamiseks mehe viljakusele.

Vastuse saab kätte ka telefoni teel. Siiski ei saa mehe viljakust hinnata üksi sperma analüüsi alusel. Kindlasti tuleks lisada ka kliiniline läbivaatus ja hormoonuuringud.

Edu soovides
Margus Punab