seemnerakkude viljastumisvõime 02.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
kas rasestumine on võimalik järgmiste sperma näitajatega:
seemnevedeliku hulk 5ml
arvu ei mäleta, aga see oli OK võrreldes lehel antud norm.näiduga
A- 5%
B -20%
C- 3%
D-72%
leukotsuüüte 1,8 miljonit.
Minu arst ütles mehele, et rasestumine täitsa võimalik ja seepärast mees enam meestearsti vastuvõtule ei kiirusta. Niipalju kui mina uurinud olen, on tegemist ikka väga kehvade näitajatega ja niimoodi me rasedaks küll ei jää. Mis teie arvate?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Liikuvus on tõesti väga madal. Põhjuseks ilmselt leukotsüütide suurenenud arv, mis kahjustab kõiki spermatosoidide fuktsiooni näitajaid. Juhul kui spermas on tõesti 1,8 miljonit leukotsüüti, siis on tegemist üsna ägeda (eesnäärme) põletikuga. Põletik on kõige sagedamini esinev ja õnneks ka hästi ravitav meeste viljatuse põhjus.Soovitan kindlasti meestearsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab