kuhu pöörduda? 07.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 20. aastane noormees, seksuaalvahekorras pole kordagi olnud. Muret teeb aga see: paar päeva tagasi märkasin et suguti otsal on mõningad väga pisikesed punakad täpid. Tänaseks on neid täppe suguti otsal ja eesnaha all. Aeg ajalt on tunda ka kerget kihelust, eesnaha alune ja suguti ots punetab kergelt. Olukord tundub kahtlane ja sellepärast küsin siit abi. Millega võib olla tegu, ning peamine - millise arsti juurde pean pöörduma et abi saada?
Jään ootama teie kiiret vastust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist eesnaha (seen)põletikuga, mis tavapäraselt taandub mõne päevaga. Täpsemalt saab midagi öelda vaid teid läbi vaadates. Kui probleemid ikka püsivad, siis soovitan külastada meestearsti. Vastuvõtule tulles võiks 24 tunni jooksul peenist eelnevalt mitte pesta, siis saab vajadusel kohe ka proovi/külvi võtta.
Edu soovides
Margus Punab