PAISTES JA SÜGELEB 12.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on mure! Olin välismaal ja 7 kuud pole mul kedagi olnud tean, et ka naisel kedagi polnud. Olles mitu päeva koos eile hommikul läks peenis paiste pea on punane ja sügeleb veidi! Mis see võiks olla! Naisel oli seksi ajal vahest valus ja isegi veritses veidi! Kas see on haigus või seen vm?
Mul on küüneseen - kas see võib mingil moel naisele ül minna?

Suur tänu Teile vastuse eest!!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha põletik on mehe jaoks tavaliselt sugulisel teel saadav haigus, mis tuleneb partneri tupe põletikust või lihtsalt tupe mikroobide tasakaalu häirest.
Küüneseen ei tohiks eesnahal ega ka naisel sugutraktis põletikke põhjustada.
Kui kaebused püsivad tänaseni, siis peaks kindlasti meestearsti vastuvõtul käima. Pikemas perspektiivis tagab edu siiski korralik partneri ravi.
Edu soovides
Margus Punab