Vereanalüüsid 23.04.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere MPV miks on mpv veres kõrgem veidi kuu tagasi oli 12.0
12.5 fL 9.2-12.3

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Isoleeritud 1 näitajat hematoloogilises uuringus hinnata ei saa, seda tuleb vaadata koos kõigi teiste näitajatega. Seega ma ei saa öelda, kas teie proovi arvesse võttes on see patoloogia või mitte.
Kui küsite, miks näitaja on varasemaga võrreldes muutunud, siis on muudatus väga väike ja bioloogiline variatsioon ehk erinevus samal inimesel eri aegadel võetud proovimaterjalide vahel on normaalne nähtus.
Soovitan hinnata kogu uuringut koos proovi tellinud arstiga ja otsustada, kas tulemust pidada tähelepanu väärivaks või mitte.

Lugupidamisega
Marge Kütt