ASO 22.11.04 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!Palun seletage,mida moista selle all?Mul on ASO 511,mis pidi olema liiga korge.Kas on voimalik seda ravida?Olen ma haige?Mida teha?Tanades!

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

ASO e. antistreptolüsiin-O tiiter peegeldab streptokokknakkuse olemasolu või hiljutist põdemist organismis. Antistreptolüsiin-O tekib 1 nädala kuni 1 kuu jooksul alates nakkuse saamisest. Streptokokknakkuse näiteks võib olla angiin. Kuna streptokokknakkuse järgselt võivad tekkida väga tõsised organsüsteemide kahjustused (neeru, südame või reumaatilised häired) tuleks probleemi suhtuda tõsiselt ja püüda infektsioon välja ravida. Selleks tuleks pöörduda kas oma perearsti või siis näiteks reumatoloogi poole, kes oskavad Teile kindlasti nõu anda.

Lugupidamisega
Jüri Laasik
laboriarst