Punnid 19.01.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

esitan küsimuse oma 11 a poja kohta. Tal on üle terve keha (ka näos ka silmalaugudel jne) väiksed mitte sügelevad punnid. Perearsrilw näidatud, ei öelnud midagi selle kohta.
Nahaarstile alles mitme kuu pärast.
Need punnid on koguaeg püsivalt, ei sügele. Olnud juba rohkem kui 6 kuud. LOR arst soovitas zyrtecit, ei aita. Toitumist oleme muutnud. Pesuvahend ei sisalda paefüümi jne.
Kas oskate öelda millega tegu?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Löövet nägemata on äärmiselt keeruline öelda, millega tegemist.
Kui need punnid ei sügele ja nii kaua püsinud, siis vähetõenäoline, et tegemist allergiaga.
Vaadake netist pilte, kuidas näeb välja molluski lööve. See on esimene mõte, millega võiks tegu olla.
Kui ei ole löövet näinud, ei hakka ma ravisoovitustega spekuleerima.

Kjulge