Emaka veenilaiendid 23.11.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 24 nädalat rase, uh uuringul käies märkas arst, et emaka paremas küljes on tugevalt väljendunud veresoonte võrgustik. Nimetas seda nagu veenilaiendiks.
Sooviksin täpsemalt teada, kas selline olukord on muret tekitav ja mis peaksin edasi tegema? Lisauuringuid? Kuidas mõjutab see sünnitamist?
Eelnevalt on olnud mul 2 varajast raseduse katkemist aastal 2018, üks katkemine vajas kirurgilist puhastust, kuna verejooks ei jäänud pidama. Sünnitanud olen peale katkemisi 1 lapse aastal 2020, kaaluga 3750g, sünnitus kulges pikalt kuid hästi.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Antud leid ei ole oluline ning Teie raseduse kulgu ei mõjuta.
Veenilaiendid väikevaagnas raseduse ajal on väga sage muutus ja sellega ei pea eraldi tegelema. Sünnitust see olukord samuti ei mõjuta.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg