Tromb 21.09.20 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Selline mure .Olin ühel üritusel ,kus pidin istuma järjest 4 tundi.Juba istudes tundsin ,et üks jalg pitsitab.Võtsin kinga jalast ära aga tagsi enam ei saanud.Jalg oli kuni põlveni paistes(üks jalg).
Tulin koju ja läksin magama hommikul oli paistetus läinud aga jalg oli tundlik kuskil 3-4 päeva.Kahe nädala päeast juhtus sama lugu.Võtan harmoneti (beebipillid) kus infolehel oli kirjas jalatrombist ,mis võib ühes jalas tekkida.Kas see võib nii olla ?Kuhu ma peaksin pöörduma veeniarsti juurde?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjeldatud kaebusega (aeg-ajalt tekkiv turse) ei ole mingit mõtet kirurgi poole pöörduda. Sellist eriala nagu "veeniarst" ei eksisteeri. Samuti ei ole kirjeldatud kaebus üksüheselt veenihaiguse sümptom. Kui soovite vestelda võimalikust tromboosiriskist seoses võetavate hormoonpreparaatidega, siis soovitan alustada oma günekoloogist. Tursesündroomi käsitlust alustab perearst, kes vajadusel saab nõu küsida sisearstilt.
Süveenitromboosi puhul tekkib turse ei taandu, vaid jääb püsima - seega arvan, et turse, mis taandus ei ole süvaveenitromboosi tunnusmärk.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg