Hiljuti ilmnenud probleemid kõhus 30.03.20 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Alates veebruarist 2020 on tekkinud väga tihedalt kõhus suur raskustunne. Tekkis peale seda kui käisin esimest korda allergoloogi juures verd andmas. Ei usu, et sel seos saab olla aga alates sealt täpselt kõik algas. Siis hakkasin ka kasutama hormoonspreid ninas aga sellega ei seostaks olukorda, kuna alustasin selle kasutamist järgmisest päevast ning probleem hakkas eelneval päeval peale vere andmist, lisaks kasutasin seda teatud aja ainult ning probleemid pole lõppenud. Igaljuhul, tekib kõhtu nagu kivi tunne, iiveldus, vahepeal isegi tekib nõrkustunne(minestustunne). Esimesed korrad olidki pikalt, umbes nädal ja kuus 1-2 korda ning oligi iiveldus, minestustunne ja kivi kõhus tunne. Nüüd on natuke harvem ning lühemat aega(3-4päeva) aga enesetunne ikka õudne. Kasutan aktiivsütt, mis tundub, et aitab mingil määral. Aga küsimus selles, et ei tea millest see võib tekkida ja kas peaks laskma arstil uurida. Kõht on ilmselt gaasi täis ja peale aktiivsöe kasutamist üldiselt hakkab probleem lahenema(mitte meeldiva aroomiga) aga see asi tundub kahtlane. Sarnast asja on olnud veel aga mitte nii tihedalt. Umbes eelmise aasta suvest hakkas asi pihta. Veel on ka see, et vahepeal kui tundub, et hommikul on lõpuks asi korras, siis peale söömist hakkab uuesti kõik pihta ja õhtuks jälle halb olla. Vahepeal kui hullem, siis ma lihtsalt üritan mitte süüa, et asi saaks laheda. Seedimine on üldjuhul isegi täiesti korras sel ajal. Mis see olla võiks ja kas peaks uurima laskma ja kas praegu üldse saab midagi uurida? Teen trenni, toitun tervislikult, väldin toite, mille vastu allergia kinnitatud jne. Tundub imelik.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja põhjal ei saa oletusi teha, et millega võiks tegu olla. Kuna probleem on kestnud mõnda aega, siis tuleks ikkagi oma perearstiga nõu pidada, kes saab teha vajadiusel analüüsid ja suunata ka eriarstile.
Hetkeolukorda arvestades peate oma pereartilt küsima, mis võimalused hetkel nõustamiseks on.
Parimatega, dr. Ehala