Trenn 24.08.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

sooviksin teha veidi trenni, olen peenikene kuid jalgadel ja istmikul on veidi tselluliiti ja venitusarme, ma ei tea miks.
Probleem on selles et mul on veidi sydamega probleeme, olen kainud ka sydamearstil ja koormustestil, oeldi et see tingitud mandlites ja peab loikama, kuid arst utles et ma ei tohi trenni teha, samas ei kirjutatud mulle ka uhtegi rohtu. Kas ma siis voin teha moodukat trenni voi arhvardab siis toesti atakk vms..? Kas arst lihtsalt hirmutas et ma laheksin kiiresti mandliopile voi on toesti treenimine halb?
Soon tervislikult, palju juurvilju, kana, puuvilju jne, muidugi ka magusaid asju..Kuid kuidas ma peaksin toituma et mitte alandada kaalu-sest olen niigi peenike..samas lodev veidi ning pluss need venitusarmid ja tselluliit..

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna ei tea, millised on täpselt südamega seotud probleemid, ei saa ma treeninguid soovitada. Mandlipõletikud võivad mõjutada mitmete siseorganite tööd (sh. süda, neerud) ning edasiste probleemide vältimiseks tuleb arvatavasti ikkagi operatsioon ette võtta. Edasi saab otsustada, et millised treeningud teile sobivad. Mõõdukas aktiivne eluviis on aga kindlasti teretulnud ehk kasutage hetkel kõiki võimalusi jala liikumiseks. Toidu osas tuleb teha toitumisanalüüs, et hinnata, kas teie päevane toitainete- ja energiavajadus on piisavalt kaetud. Saate kasutada selleks nutridata.ee päevikut või kui hätta jääte, tasub mõne spetsialistiga oma päevane toiduratsioon üle vaadata. Lihtsalt mõne toiduaine lisamine või ära jätmine ei pruugi ilma täiendava teadmiseta teid kuidagi aidata.
Parimatega, dr. Ehala