Meeletu šokolaadivajadus 05.01.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 18-aastane neiu, KMI 25.3. Üldiselt mind kaalunumber ei huvita, pigem soovin endaga välimusega rahul olla ja seda segab minu ebanormaalne šokolaadivajadus. Ma söön iga päev vähemalt 100g šokolaadi, vahel juhtub, et 100g-st saab ka 300, aga seda õnneks harva. Häirib veel see, et organism ei soovi muud magusat (kommi, puuvilju vms), ainult šokolaad sobib. Kas see on lihtsalt sõltuvus ja peaksin treenima oma tahtejõudu või on see mingisuguse aine puudus kehas? Olen kahel korral proovinud kroomitablette, esimesel korral aitasid ning järgmine kord, poole aasta pärast, enam mitte. Nüüdseks pole neid 2 aastat puutunud. Praegu võtan iga päev vitamiine.

Tahaksin väga oma probleemist jagu saada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Millega teie puhul tegu, on kirja teel raske öelda. Teada on, et šokolaad võib sõltuvust tekitada, kuid ülesöömise põhjus võib olla seotud mingi muu toitumisprobleemiga.
Soovitan teil proovida magneesiumi koos B6 vitamiiniga või siis juba komplekspreparaati Diabetone, kus antud elemendid sees. Viimane on mõeldud diabeetikutele, kuid taolistel juhtudel on tast teinekord pisut abi. Kui šokolaadiisu ei normaliseeru tasub pidada nõu oma toitumise osas, sest nagu juba mainitud võivad üldiselt valed toitumisharjumused meie isusid muuta.
Heade soovidega, dr.Ehala