madal vererõhk 21.08.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere,Sooviksin teada, mida soovitaksite madala vererõhu puhul (108/64, pulss 72),

kui tekivad minestushood ja pea hakkab jubedalt ringi käima, samuti tekib mingil määral õhupuudus.

Õnneks ei tule seda väga tihti ette, kuid see siiski vaevab mind.

Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

dr Arvo Rosenthal

Kardioloog

Südamearst Arvo Rosenthali kabinet

Madal vererõhk on paljude inimeste individuaalne iseärasus ja seda ei peeta haiguseks. Madalast vererõhust tingitud häirete vältimiseks tuleks hoiduda järsust püsti tõusmisest lamavast asendist. Seega, kui tõusete istuma, siis oodake 10-30 sek. ja alles siis tõuske püsti. Vererõhu tõstmiseks võib kasutada kohvi, teed või kakaod, kui Te neid talute. Väga oluline on ka õigeaegne ja regulaarne toitumine ning piisav vedeliku tarbimine. Loodustoodetest soovitan žen-ženi, kaneelikoore teed, toidulisandina ingverit. Regulaarne füüsiline aktiivsus ja sellest tulenev vereringe ning närvisüsteemi heas vormis hoidmine mõjub ka väga hästi.Südamearst Arvo Rosenthal, Sütiste tee 17, Tallinn, tel. 6521055Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Südamehaigused

madal vererõhk

Tere!Mul on madal vererõhk. Soovin teada, kas peale kohvi ja alkoholi on olemas ka tervislikumaid koduseid vahendeid vererõhu tõstmiseks?

Olen korra ka doonir olnud ...

Vastas dr Meelis Vainu

Madal vererõhk võib olla sünnipärane või ka elu jooksul tekkinud (haigustest või muudest kahjustavatest faktoritest tingitud). Oluline on eristada haigustest põhjustatud madalat vererõhku.

Kõige ...

Loe edasi

Aeglane süda

Olen 21 aastane neiu. Mul on nimelt selline probleem, mind vaevab madal vererõhk (60/100), kohviga suudan seda kuidagi üleval hoida. Ikkagi olen tihti unine. Ükskord juhuslikult mõõtsin ka oma pulssi, ...

Vastas dr Meelis Vainu

Taoline pulsisagedus (50 - 60 lööki minutis) on noortel ja treenitud isikutel normi väärtus. Kui sellega kaasneb madal vererõhk, siis selle vastu aitab regulaarne ja täpselt doseeritud füüsiline koormus- ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi