Hirm vahekorra ees. 11.03.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

LP

Lemme Haldre

Olen 25 aastane noormes ja paariaasta eesxt esinesid minul tugevad erektsiooni häired. Põhjuseks oli eesnäärme põletik, mis sai ära ravitud. Kuid häired esinevad ikkagi edasi. Probleem nimelt selles, et seoses ajavahemikuga kui häired esinesid kujunes välja hirm vahekorra ees. Nüüd kui astun vahekorda tekib nii palju mõtteid ja hirm ebaõnnestumise ees, et vahekord ebaõnnestub. Raske on oma partneriga isegi alustada kuna kui ta mind puudutab tekib ahastus. Imelik on see, et kui vaatan erootilise sisuga filme siis erutus toimub normaalselt. Kasutan ka looduslikke vahendeid, mis suurnedavad meeste seksuaaliha ning siis ei tundu probleem nii suur. Arstide sõnul on minu üldtervislik seisund väga hea. Teen ka aktiivselt sporti.
Küsimus, kas psüholoogiline pinge võib tekidada selliseid erektsioonihäireid ning kas erootiliste filmide vaatamisest võib tekkida autoerootikat.
Kas peaksin oma probleemiga pööruma teie vastuvõtule?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Ilmselt on siin tõesti tegemist psühholoogilistel põhjustel kujunenud hirmuga. Mõne inimese puhul on aidanud sellises olukorras see, kui tehakse partneriga kokkulepe, et mõnda aega (näiteks 2 nädalat) on vahekord keelatud. Lubatud on aga vastastikune erootiline stimuleerimine. Selle jaoks on olemas spetsiaalne programm. Kui soovite, siis võite tulla vastuvõtule, et täpselt läbi arutada.
Tervitan L. Haldre