skleroos 28.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline mure, et puusad valutavad, ise ole 22 aastane neiu. Ma ei tee erilist treeningut peale ujumise. Ujun paar korda nädalas ja korraga u. 2 km. Käisin pere arsti juures tehti vereanalüüs mis näitab CRV kvantitatiivselt C-reaktiivne valk 0,7mg/l S-ASO Antistreptolüsiin O 273U/ml S-UA 164, tehti pilt põlve ja puusaliigestest mõlema juurde on kirjutatud et on vähene subkondraalne skleroos. Mida see tähendab?
Muidu puusad valutavad nii kõvasti et vahest on liikumine päris piin.
Ette tänades R.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Subkondraalne skleroos tähendab luukoe tihenemist liigeskõhre all. See kirjeldatud "vähene skleroos" ei pea midagi erilist tähistama. Kas te ikka sööte korralikult? Kui te näiteks väga hoolega madalat kaalu püüate hoida, siis peaks mõõtma luutihedust. Sellisel juhul on luuhõrenemise risk väga suur.
Reumatoloog teeb ka muid spetsiifilisemaid analüüse. Kui ikka valu püsib, siis tuleb edasi põhjalikumalt uurida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

puusaliiges

Olen 23 aastane naisterahvas ja mind vaevab vahelduva eduga umbes pool aastat puusavalu. Käisin perearstil ja tegin röntgeni ning sain järgmise vastuse:
parema puusaliigese liigesepilu on veidi kitsenenud, ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Hakake tarvitama glükoosamiini preparaate. Neid on apteegis müügil ka ilma retseptita. Soovitav tarvitada pikema aja jooksul. Aitab hästi.
Selles eas on puusaliigese artroos haruldane. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi