alka-seltzer 18.06.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kuidas peab tarbima Alka-Seltzerit alkoholi manustamisel? Küsimust tekitab just see, et kas enne joomist võib ka tabletti võtta? Bukletis on kirjas:
"Alkoholi tarbimine ravimi kasutamise ajal suurendab seedetrakti verejooksu ohtu ja pikendab veritsusaega."

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimeid kasutatakse vastavalt kasutusjuhendile ja see on pakendile lisatud.
Niisama igaks juhuks ei peaks neid tarvitama (kui arst ei ole teisiti määranud).
Ekslikult arvatakse, et Alka-Seltzer on pohmellirohi. Seda pole kusagil kasutusjuhendis mainitudki. Muidugi, kui pohmelusega kaasneb peavalu, on ravim otstarbekohane.
Alka-Seltzer sisaldab atsetüülsalitsüülhapet (aspiriin), mis on valuvaigistava, palavikku alandava ja põletikuvastase toimega ning vähendab vere hüübimisvõimet.
Alka-Seltzer tablette kasutatakse peavalu, hambavalu, menstruatsioonivalu, lihas-ja liigesvalu, ja palaviku korral. Alka-Seltzer tablette kasutatakse ka külmetushaiguste või gripi puhul esineva valu ja palaviku korral.

Edasi lugege ise, kui teil on juhend minema visatud, leiate selle:
http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_12170.pdf

Kalle Kurvits