Novynette 19.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere :)
Alustasin alles Novynetti võtmist ja kõrvaltoimena esinem veritsust. Kas see kaob varsti ära või jääbki seni, kuni tablette tarvitan?
Kui hakata hoopis plaastreid kasutama, siis kas nendega on ka mingisugused kõrvaltoimed sellised nagu tablettide puhul?
ja kuidas mõjutab alkohol novynetti toimet?

Juliana

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lugege palun kaasasolev kasutusjuhend läbi. Seal on veritsuse teemal juttu:
Menstruatsiooniväliste veritsuse puhul peaks tablettide võtmist jätkama. Need veritsused lõpevad tavaliselt spontaanselt. Kui veritsused kestavad või korduvad, on vajalik günekoloogiline läbivaatus, eesmärgiga välistada orgaanilised vigastused.
Plaastrid on põhimõtteliselt samasuguse toime-kõrvaltoimetega mis tabletid.
Alkohol on mõõdukuse piires lubatud.

Kalle Kurvits