Metronidasool 09.04.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mulle kirjutas arst välja metronidasooli.Lugesin pakendilt,et imetamise korral tuleb ravi alustades imetamine lõpetada.Laps on mul aasta ja kahe kuune ja rinda saab vaid õhtul enne magama minekut,kuna ta lihtsalt ei jää magama muud moodi.Kas pean kindlasti imetamise lõpetama või on laps nii suur,et ei ole riske ja millised need riskid on?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kasutusjuhend ütleb väga selgelt:
Imetavatele emadele määrata vaid sundnäidustusel, sel juhul tuleb rinnaga toitmine lõpeteda.
Mis on riskid? Aga ikka needsamad toimed ja kõrvaltoimed mis on kasutusjuhendis. Ravim läheb rinnapiimaga lapsele, kes seda ei peaks saama. laps allub ravimi toimele ja kõrvaltoimetele.

Kalle Kurvits