Isu vähendamine 24.11.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17-aastane. Tahtsin küsida kas minu eas tohib kasutada isu vähendamiseks tablette ja kui võib siis mis tablette? Või on äkki veel muid soovitusi, kuidas söögiisu vähendada?

T

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Efektiivne söögisu alandav ravim puudub. Mõnedel ravimitel on sarnane toime, aga siis kaasneb palju muid riske, selles vanuses tõesti ei soovita.
Magusaisu taltsutamiseks aitab kroom. Sellega todulisandeid jms on apteekides saada.
Söögiisu on normaalne asi ja annab tunnistust heast tervisest. Oma elukorralduse muutmise ja toidusedeli jälgimisega saab paremaid tulemusi.
Olen sarnasel teemal varem palju kirjutanud, samuti endokrinoloog dr. Anu Ambos, otsige ja lugege.

Kalle Kurvits