Enesehinnang 19.11.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.

Selline probleem, e ma pole leidnud tööd juba üle aasta aja. Olen 22 aastane noormees. Minu välimus pole just normaalne ning seetõttu olen ka väga ebakindel. Eneseväärikus nagu puudub. Arvan et tänu oma välimusele ei saa ma tööd, sest katsetel olen palju käinud. Ongi kadunud nagu motivatsioon edaspidiseks. Ei tea mida teha. Kardan tulevikku. Kas on see probleem ja peaksin psühholoogi poole pöörduma. Ja kuidas psühholoog mind aidata saaks?

Ette tänades Indrek

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Indrek!

Töö otsimisel pead tõesti varuma kannatust, kuid mitte kaotama lootust.

Välimus ei tohiks küll olla määrav, vaid ikka Sinu oskused. Inimese ilu ei saa hinnata ainult tema välimuse järgi.

Kirjast ei selgu, millist tööd otsid. Võiksid enesekindlude tõstmiseks mõelda oma tugevatele külgedele ja ka selle, mida Sa hästi teed. Vahel on hea end ise kiita, see muudab tuju kindlasti paremaks ja annb uut jõudu.

Jõudu ja edu soovides!

Irene.