Ära lõigatud näpuotsa ravi 24.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Lõikasin porgandi viilutajaga reedel näpuotsa natuke maha ja pool küünt.Arstil ma ei käinud,sidet vahetan ise ja peale panen braunovidovi.Esimesed kaks päeva tuli väga palju verd.Kas oleks vaja ikkagi pöörduda arstile või see paraneb lõpuks ise ja kas näpuots ja küüs kasvavad tagasi?
Tööl olles läheb nagu kiuste igalepoole see näpuots vastu ja siis on meeletu valu ja jälle verine.Kas oleks võimalik midagi nt apteegist osta,et kaitseks haava kuni ta paraneb?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Parafiinvõrk sõrmele ja Prontosan geel, steriilne niiske keskkond soodustab paranemist. Läheb aega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi