Antibiootikumid 22.02.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Võtan neelupõletiku raviks Amoksiklav 875 mg. Ravimi võtmisest peale on tekkinud kõrvetised, on see tingitud antibiootikumiravist ja on see normaalne? Hetkel võtan kôrvale LactoSevenit ja alustasin Caseci võtmisega.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Amoksiklav on üsna tugev ravim, millega ravitakse kopsupõletikke jt raskeid haiguseid. Kui Teie arst nii otsustas, siis peame austama tema ravivalikut. Antibiootikumikuur on tavaliselt miinimum 5-7 päeva. Ehk elab üle, võttes kõrvaltoimeid leevendavat ravi. Need on head vahendid nende nähtude raviks.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi