Osaline värvipimedus ja juhiluba 07.05.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Värvipimeduse testi tegemisel selgus, et olen osaliselt värvipime (punane, roheline), tegelikuses aga tundub, et kõike värve näen ja kunagi sellest probleemi ei olnud.
Kas antud asjaolu (osaline värvipimedus) on tänapäeval takistuseks tavalise (B kat) juhiloa kättesaamiseks (tervisetõendi kättesaamiseks)?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Mootorsõidukijuhi tervisetõendi väljastamist reguleerib Vabariigi Valitsuse määrus “Mootorsõidukijuhi ja mootorsõiduki juhtimisõiguse taotleja ning trammijuhi ja trammi juhtimisõiguse taotleja tervisekontrolli tingimused ja kord ning tervisenõuded, sealhulgas meditsiinilised vastunäidustused, mille korral mootorsõiduki ja trammi juhtimine ei ole lubatud”. Vastavalt sellele määrusele ei ole Teie poolt kirjeldatud seisund vastunäidustuseks 1. gruppi kuuluvale juhile (sh. B-kategooria) tervisetõendi väljastamiseks. Lõpliku otsuse teeb konkreetne tõendit väljastav arst.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst