Osaline värvipimedus ja juhiluba 07.05.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Värvipimeduse testi tegemisel selgus, et olen osaliselt värvipime (punane, roheline), tegelikuses aga tundub, et kõike värve näen ja kunagi sellest probleemi ei olnud.
Kas antud asjaolu (osaline värvipimedus) on tänapäeval takistuseks tavalise (B kat) juhiloa kättesaamiseks (tervisetõendi kättesaamiseks)?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Mootorsõidukijuhi tervisetõendi väljastamist reguleerib Vabariigi Valitsuse määrus “Mootorsõidukijuhi ja mootorsõiduki juhtimisõiguse taotleja ning trammijuhi ja trammi juhtimisõiguse taotleja tervisekontrolli tingimused ja kord ning tervisenõuded, sealhulgas meditsiinilised vastunäidustused, mille korral mootorsõiduki ja trammi juhtimine ei ole lubatud”. Vastavalt sellele määrusele ei ole Teie poolt kirjeldatud seisund vastunäidustuseks 1. gruppi kuuluvale juhile (sh. B-kategooria) tervisetõendi väljastamiseks. Lõpliku otsuse teeb konkreetne tõendit väljastav arst.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Värvipimedus!!

Mu poeg on osalislet värvipime(ehk tavalisi igapäevasi värve tunneb).Käib hetkel autokooli ja sinna on vaja viia tervisetõend,kus muidugi kontrollitakse nägemist ja seal hulgas ka värvipimedust.Millised ...

Vastas dr Eero Merilind

Lugupeetud küsija.Värvipimedus ei ole takistuseks tavaliste (amatöör) juhilubade saamiseks.Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: