Nabast eritis 16.11.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt on probleem selles, et viimased paar päeva on hakkanud naba sügelema ja hiljem nö kuivanud eritist näha, see on päris hirmus. Kas oskaksite mind aidata?😇

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
KIrjelduse ja pildi järgi tundub, et tegu on põletikuga nabas. Jääb mulje, et Teil on sügav naba ja selline naba vajab seestpoolt regulaarset puhastamist, Vastasel juhul võib nabasse koguneda mustust ja see omakorda tekitada põletikku. Soovitan naba puhastada desinfitseeriva lahusega ja kui paari päevaga seisund ei parane, siis pöörduda perearstile, kes vajadusel võtab eritisest mikrobioloogilise külvi ja kirjutab antibiootikumsalvi. Kui problem hakkab korduma, võib mõningatel juhtudel vajalikuks osutuda ka kirurgiline ravi.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst