äkilised väga tugevad valud silmas 23.05.17 / Perearst

Külastaja küsib:

tere
tegelikult on mul kopp ees sellest asjast, mis kestab veebruarist saati-vasakusse silma lööb valu ja koheselt läheb kinni ka vasak ninapool-minu perearst ütles siis, et tegu põsekoopapõletikuga-sõin antibiootikumi kuuri ja valuvaigisteid. peale seda asi mingi aeg taandus ja siis algas uuesti -ilma mingite uuringuteta öeldi siis, et ilmselt kolmiknärvipõletik-saadeti igaks juhuks kõrvaarstile, kus avastati vasakult poolt kurgust uur mädakolle, mis seal ka eemaldati. Nädala pärast oli kurk imelik paremalt poolt-sain Õismäele arstile kus avastati kolle ja eemaldati. Tegin ka röntgeni hammastest, öeldi kõik OK. Igaks juhuks lasksin eemaldada ka 2 hammast omal algatusel. eile õhtul lõi taas vasakusse silma valu ja ninapool kohe kinni. Võtsin valuvaigisteid..ah jaa, esimene kõrvaarst kirjutas välja Finlepsini, mida talusin väga halvasti-lugedes ravimi õpetust ei saanud üldse aru, milleks see? Mul ei valuta kunagi pea ja ma olen juba üsna eakas, nüüd on tekkinud ka peavalud seoses selle jamaga...tegin ka synlabis analüüsid tasulised ära ja kuigi samal ajal oli mädakolle kurgus, siis veri ei näidanud midagi-kõik oli korras.Ma enam ei tea, mida teha...see juba segab minu elu-ma ei ole haiguslehel olnud 20 aastat ja pole mingi viriseja tüüp-seega ehk aitate mind ja soovitate-kuhu minna või kellelt abi saada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tekib mitu mõtet. Kobarpeavalu, esineb rohkem küll meestel, kuid mitte ainult. Selle raviks on valuvaigistid ja lootus. Finlepsin on siis kolmiknärvivalu leevenduseks. Kui ei toimi, pole mõtet ennast uimastada. Ja ikkagi kui silm valutab, siis tuleb seda ka uurida. Silmarõhk, vaateväljad, silmapõhi.
Ja see mädakollete teema- tundub, et midagi ei klapi. Õige mädakolle annab ikka tugeva valu ja muutused analüüsides. Ka seda peaks uurima edasi. Igasuguste muude haiguste välistamiseks on mõistlik teha ka CT uuring peast, näokoljust ja kurgust. Seda võiks määrata nt kurgu või närviarst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi