Kerge palavik 30.12.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, juba 2 kuud on olnud kerge palavik 37-37,3. Perearsti juures käidud, kõikvõimalikud proovid tehtud - proovid super korras!
Perearst suunas reumatoloogi juurde. Reumatoloog ei leidnud midagi, määras 10 päevase Ibuprofeni kuuri. Kuur läbi, andsin uued vereanalüüsid, kõik OK.
Aga palavik ikka püsib, peale lõunat õhetan ja natuke uimane on olla - selle järgi teangi kraadiklaasi jälle alla panna.
Paar korda on selle aja jooksul välja löönud ka ohatis huulel ja 1 kord ka odraiva silmas.
Mis mul viga on?
Vaevalt stressipalavik nt 2 kuud püsib ... :(

Ette tänades,
Tütarlaps (21a)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui kõik proovid ja uuringud on korras, siis võib arvatagi et kõik on hästi. Soovitan võtta asja rahulikult ja kraadiklaasist 2-3 nädalat mitte välja teha. Seejärel aga kui probleem näib püsivat on vaja süvamad uuringud: hematoloogi, reumatoloogi, nefroloogi, infektsionisti ja ftisiaatri konsultatsioonid. Vereanalüüsidest võiks teha klamüüdia, mükoplasma, jersiinia jt antikehade määramine, ka AIDSi test on vajalik. Lihtsam oleks uuringud läbi viia haiglas Tallinna või Tartu spetsialiseeritud osakondades.
Kena aastavahetust ja head tervist soovides Madis Veskimägi