Tourette'i sündroom või tikid täiskasvanul? 20.02.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20 aastane naisterahvas ning olen piinelnud silma pilgutamise ja pööritamisega juba oma mitu mitu aastat kuid olen suutnud antud probleemi teiste eest varjata ja ei ole rääkinud sellest ka ühegile arstile , sest probleem on minu jaoks piinlik. Miks ma seda nüüd teha mõtlesin on sellel põhjusel , et varem oli see periooditi ja nüüd iga jumala päev kui ärkan ja hullem on just õhtuti, kardan , et see võib mu silmi kahjustama hakata ja silmanägemist , tänu sellele tunnen ka silmades väsimust juba aga sundkäitumine ei lõppe. Tunnen , et olen ka närvilisemaks muutunud ja keskendumisvõime on olematu. Söön juba peaaegu aasta AD-sid Esciteloprami 10mg aga seda ärevushäirete pärast mis mul peale sünnitust tekkisid. Loodan abi saada Teilt! Hiljuti suri ka lähedane inimene ajuvähki ehk on tarvis teha mul MRT ja tikid on põhjustatud hoopiski muust ? Igaljuhul olen mures ja ootan tagasisidet!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tikiproblem algab sageli lapse - või noorukieast ja uuringud selle põhjust sageli ei näita. Probleemi ravimitega välja ravida ei saa, küll aga vastutahteliste liigutuste mahasurumine ravimiga võib õnnestuda. Tuleb aga arvestada ravimite kõrvalnähtudega, mis võivad olla häirivad.
Helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika