Alaseljavalu. 16.11.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Valu alaseljas,mis kiirgub reide ja osaliselt säärde.Käimine on väga valulik,istumine ei tule kõne alla.Leevendust toob aeg ajalt pikali olemine.
See probleem on seekord raskem,sest alaseljas olev valulik piirkond ei taha paraneda.Olen haiguslehel 02.novembrist.
Praeguse seisuga(16.november) on seisund stabiilne.Olen teinud röntgenpildi ja andnud uriini- ja vereproovi.Vastused saan perearsti vastuvõtul reedel(18.november).
ilmselt võib tegemist olla kutsehaiguse staadiumiga.Olen töötanud 10 aastat mööblitootmises ja mõtlesin põhjalikult töö iseloomule ja oma praegusele seisundile.Selja kõverdumine võib olla tingitud teatud tööasendist ja sellest need hädad.
Soovin teada,kas minu seisund võib lõppeda kirurgilise sekkumisega(ilmselt kõige viimasem variant ravis,mida arstid ja mina ise soovime).
Küsin erinevatest allikatest infot,et saada enda jaoks hea ülevaade,mis toimub.Perearsti soovitused liikuda ja võimalusel võimelda on aidanud olukorda stabiilsena hoida.Vaatan tulevikku positiivselt ja olen paranemises kindel.
Tänan vastamast!
Edu teile!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nimmelülidevahelise kõhrketta osalise väljasopistusega, mis ärritab/vigastab jalanärvi juurt. Kui vältida asendeid ja tegevusi mis põhjustavad valu jalas, järgneb tavaliselt paranemine, mis aga on aeglane.
Operatsiooni näidustusteks on:
Tuimus mõlemal tuharal ja põiehäired;
Labajala nõrkus/halvatus ja tuimus;
Tugev kestev valu mis põhjustab sundasendeid.
Täpsemalt saab vastata peale läbivaatust ja piltidega tutvumist.
Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika