kõhuviirus 28.03.24 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Tere Doktor! Kui perekonnas on kellelgi kõhugripp, siis on see väga nakkav. Mida
teha, et ise nakkust ei saaks, kas see on üldse võimalik?

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Kõhugripiga haige on enamasti nakatunud noroviirusegavõi laste puhul rotaviirusega ja viirus levib pereliikmetele saatunud käte, pindade ja oksendamisel piiskadega kontakti kaudu. Kõik, kes puutuvad kokku ja hooldavad patsienti peavad hoolikalt käsi pesema ja efektiivne on käte antiseptikumi kasutamine pärast kontakti haigega. Antiseptikum on apteekides daadaval, oluline, et alkoholi sisaldus antiseptikumil oleks > 70% -i.