operatsioonijargsed probleemid 06.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

aasta tagasi, martsis, tehti mulle(olen 38 aastane)emaka ja munasarjade eemaldamise operatsioon.Arst utles et operatsioon laks kenasti koik mis vaja saadi eemaldatud.Sain ka kiiritusravi aprill-mai,19 korda,valispidiselt.Emakakaela vahk(usna algusjargus),oli nagu sellega ravitud.Juunis kaisin Hiiul analuuse andmas-koik oli korras.Arst lubas suguelu elada ja koik ,3kuu parast uued analuusid.Peale vahekorda tuli natuke verd,helistasin arstile-ta utles et normaalne.Septembris kaisin analuuse andmas-jalle koik korras...aga nagu kiirituse jargne(voorsona vist dusplaasia).
Vahekorras olla ei julge -voolus roosa.Detsembris jalle analuusid-korras...aga ravi jargne ..dusplaasia.Nuud on veebruari algus-voolus on vesine,vahekorras olla ei julge.Kaisin elukohajargse gunekoloogi vastuvotul-nii kui tupepeegli pani hakkas veritsema-naha pidi olema usna sisemiste ombluste lahedal miskid laigud mis on natuke karedad.Vottis analuusid nuud ootan vastust.Hiiule pean minema alles aprilli lopus. Mida teha.Kas niisugune asjade kaik on normaalne.Vahel on mul valistel suguelunditel vaike herpesevill(nagu huulele tuleb)kas see voib mojutada paranemise kaiku.Arstid ei poora sellele tahelepanu.Mis uldse voib tupe limaskestaga juhtuda kui on olnud emakakaela vahk,see on opereeritud ,kiiritatud ja on varane menopaus.Kui kiiresti voivad need laigud tupe limaskestal vahiks muutuda.Kuidas on voimalik ravida.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, ei märts 2006 oli emaka kaela vähi tõttu operatsioon ja kiiritusravi 19 korda. Onkoloogil käisite juunis, septembris, detsembris. Günekoloogil veebruaris.
Onkoloogile lähete aprillis.
Tegemist on tõesti varajase menopausiga ja sellest tulenevate kaebustega, eriti limaskestade kuivuse, atroofia ja kiiritusjärgse kahjustuse osas. Seda saab ravida, kui onkoloog vaatab üle Teie eemladatud kudedest tehtud uuringutest leitud retseptorid. Küll aga lokaalset ravi võiks alati teha.
Kui on tegemist genitaalherpesega, siis on raviks tabletid Valtrex. Kuna olete üle elanud suure operatsiooni ja kiiritusravi, siis on organismi vastupanu langenud ja seetõttu probleeme palju.
Käsimüügist saate apsteegist osta intiimpesuvahendi Lactacyd, mida kasutage koos partneriga 2x ööpäevas ja intiimõli Ceridal, mida määrige tupe limaskestale.
Onkoloog lisab Teile aprillis ravi, sest temal on kõik andmed Teid uuringute ja op tulemuste suhtes.
G.Litter
www.naistearst.ee