trihhomonoos 12.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen aastaid hädas olnud sellise haigusega, nagu trihhomonoos.On ravitud kuid see tuleb jälle tagasi.Olen oma partneriga koos elanud kolm aastat ja kõik see aeg oleme kasutanud kondoomi, kuid haigus ikkagi kiusab ja tuleb jälle tagasi. Arst väidab, et seda haigust ei saagi organismist välja ravida, aga saab teda suruda taandatud olekusse, aga kui organismi vastupanuvõime nõrgeneb siis võib haigus jälle välja lüüa. Ei oska mingit seisukohta võtta, milleks siis kasutada kondoomi? Kas ma olen siis pisiku kandja? Kas ei olegi lootust sellest haigusest vabaneda? Tean, et ka minu partner on seda haigust põdenud, aga meestel ei väljendu ju see alati, et nad seda tunneksid.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Trihhomonoos on ravitav haigus. Kui haigus on olnud pikka aega ravimata, siis võib osutuda vajalikuks korduv ravikuur koos partneriga. Peale ravi lõppu tuleb alati teha kordusanalüüsid, täpseim neist on PCR, teised meetodid on ebatäpsemad ja võivad anda valepositiivseid kui ka valenegatiivseid vastuseid.
Seega: trihhomonoos pole haigus, mis jääb organismi püsima ja mille põdemise järgselt tekib kandlus!