Genitaalherpes 16.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mul on diagnoositud genitaalherpes u. paar aastat tagasi. Tablette hakkasin sööma käesoleva aasta aprillis. Alguses 2 tableti päevas ja 5 päeva. Siis läksin üle 1 tabletile päevas (pool hommikul ja pool õhtul). Olles 6 kuud ohtralt ja korralikult tarbinud tablette (haiguse ägestumist väga ei toimunud, kui siis vähesel määral - aitas Zoviraks) lõpetasin söömise. Ja nädalaga asi ägenes. Tegin siis ühe nn. superkuuri 3 tabletti päevas ja 5 päeva. Ja nüüd söön jälle 1 tablet päevas (pool hommikul ja pool õhtul). Kui kaua ma neid süüa tohin? Kui väga kaua ühte rohtu süüa, kas siis haigus ära ei harju sellega - muutub nn. immuunseks selle ravimi suhtes? Ja kas on mingit paremat varianti Valtrexile?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valtrex on praegu parim ravim.
Pikaajaline ravikuur toimib ravi ajal. Sageli tekib peale ravimi ärajätmist uus ägenemisepisood.
Senimaale pole pikaajalised ravikuurid üldtervise muresid näidanud. Ravikuuri optimaalse pikkuse osas pidage nõu oma raviarstiga. Kuna siin pole kogu teie infot ei tahaks selles osas väga sõna võtta. Ravimi doosi tõstmit on mul vaja läinud vaid üksikutel meestel.