Laste pepud vistrikulised. 07.11.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure, et mõlemal lapsel pepu peal vistrikud, üle aasta oleme punnidega juba hädas. Pojal algas 2010 sügis, tütrel mõned kuud hiljem. Käidud erinevatel nahaarstidel, kus üks diagnoosis nahamädapõletiku ja teise seisukohast ei saanudki õieti aru. Kasutanud oleme raviks erinevaid Fucidine, tsinkloksutit, saialilletinktuuri, briljantrohelist, lilla vett oleme teinud, meresoola vett, kreemitame, kasutame talki. Hetkeks aitavad kõik, aga nii kui kasutamise lõpetame, hakkab otsast pihta. Sügelevad ja pärast pesu on eriti ärritunud ja punased. Pesemisvahendid kasutame erinevaid, enamjaolt beebisarjad. Allergoloog diagnoosis pojal sealiha allergia, tütrel oli kõik korras, ühtegi allergeeni ei leitud. Oleme ka sealiha täiesti toidust välja jätnud, aga punnid ikka ei kao. Pesupulbritest kasutame Mayeri tooteid, mida nahaarst soovitas. Üks arst soovitab igapäev peput pesta, teine mitte, võta siis näpust, mis õige. Tundub, et Lääne-Virumaalt me abi ei saa. Oskate ehk soovitada, kuhu peaksime pöörduma, et asi lõpuks korda saada?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Pöörduge Tallinna Lastehaigla allergoloogiateenistusse või Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliiniku allergiakeskusesse või Nahakliinikusse. Ilma nahalöövet nägemata on väga raske muid soovitusi anda. Allergoloogi vastuvõtule vajate saatekirja ja sinna on järjekord kuni 4 kuud. Nahaarsti vastuvõtule saate minna ilma saatekirjata ja järjekord on oluliselt lühem.

Edu soovides,
Tiia Voor