murelik ema 21.01.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus oleks selline.Et 3 aastasel tüdrukul läheb tussu aegajalt punaseks(mähkmeid ei kanna)Kas oskate öelda miks ta läheb punaseks.Ja et millega määrida.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Punetust nägemata on raske diagnoosi panna. Tegemist võib-olla ärritus- või kontaktdermatiidiga (dermatiit ehk nahapõletik) pesuvahenditest, hõõrduvatest riietest jms. Punetust võib tekitada ka seen või bakter. Põhjuse kindlaks tegemiseks peate pöörduma perearsti või nahaarsti vastuvõtule.
Lapse alakeha peske sooja vee ja pehmetoimelise seebivaba puhastusvahendiga. Kerge lööbe korral võivad aidata apteegis käsimüügis olevad tsinki sisaldavad kreemid, salvid. Tugeva punetuse korral võib vaja minna retseptiga saadavaid kreeme, salve.

Edu soovides,
Tiia Voor