Imetamine ja maitseained 10.05.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor Tiia Voor 10.05.2007

Olen lugenud, et raseduse ajal ei ole soovitatud tarvitada teatavaid maitseaineid, näiteks kaneeli ja ingverit. Kuidas on nende maitseainetega imetamise ajal, kas siis pole nad ka soovitatud. Küsiksin sama veel ka karri kohta.

Parimat soovides
Antje

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Maitseained võivad tekitada ülitundlikkuse reaktsioone ja lapsel gaasivalusid, mistõttu ei soovitata ka imetamise ajal süüa väga vürtsiseid toite. Eriti ettevaatlik peaks olema, kui pereliikmetel või lähisugulastel on allergiahaigusi.
Karri on maitseaine, mille suhtes on Soomes väga palju ülitundlikkust ehk allergiat. Eesti kohta sellised andmed puuduvad.
Soovitan imetamise ajal vältida väga vürtsiseid toite, sest need võivad muuta ka rinnapiima maitset lisaks eelnimetatud probleemidele.

Edu soovides,
Tiia Voor